مشاوره خانواده

انسان سالم،بی مسئله نیست...

ده توصیه برای بهبود مستمر:

   
 
 
 
 
 
 

1- نگرش مثبت:

 همیشه مثبت باشید و به موفقیت بیاندیشید نه به شکست، از نکات منفی پیرامون محیط کاری خودآگاه شوید اما به دنبال این نباشید که تقصیر شکست ها را به گردن دیگران بیاندازید.

2- بر اساس واقعیات اهداف واقعی تصمیم بگیرید اهداف خودتان را به طوری دقیق ، واضح و قابل سنجش یادداشت کنید و طرحی برای رسیدن به این اهداف ترسیم کنید و خیال پردازی نکنید.

3- اهل عمل باشید هدف گذاری بدون عمل ارزشی ندارند ، از این که کاری را از همین الان شروع کنید نهراسید . چرا که با عمل کردن است که یاد می گیریم . کارهای تان را اولویت بندی کنید در آن واحد همه چیز مهم نیست بلکه همیشه از بین گزینه های مختلف بهترین را بر گزینید .

4- هرگز از یاد گیری غافل نشوید همواره دانش و مهارت خود را ارتقاء و به طور مداوم به روز کنید . تغییرات پیرامون خود را بشناسید ، هم فرد و هم سازمان مسئولیت دارند مه دانش جدید را در محیط کار معرفی کنند.

6- بیاموزید که جزئیات را تحلیل کنید تمامی واقعیت ها و داده های ممکن را از تمامی منابع بررسی کنید. از اشتباه خود پند بگیرید و موفقیت های تان را تکرار کنید. گاهی تجزیه و تحلیل شما را به یک الگوی قابل تکرار می رساند.

7- وقت و سرمایه خود را غنیمت بشمارید همیشه محدودیت ها وجود دارند ، تا حد ممکن محدودیت ها را شناسایی کنید . هرگز اجازه ندهید دیگران شما را از اهدافتان غافل کنند.

8-از نو آوری نهراسید همیشه در انجام کارها این سوال را مطرح کنید آیا کاری که انجام می دهید بهترین روش انجام کار است یا روش بهتری برای انجام کار وجود دارد

9- به طور موثر با دیگران ارتباط بر قرار کنید شما مانند یک جزیره نیستید و باید دیگران را درک کرده و به طور موثر با آن ها ارتباط بر قرار کنید.

10-راستگو ، مسئولیت پذیر و قابل اعتماد باشید اگر به دنبال و اجرای این صفات نباشید ، هر آنچه در بالا گفتیم بی معنی است .

+   مشاوره خانواده ; ۱:۱٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۸/۱

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir