مشاوره خانواده

انسان سالم،بی مسئله نیست...

سلامت احساسی چیست؟

 

اشخاصی که از سلامت احساسی کامل برخوردارند بر افکار، احساسات و رفتارشان احاطه کامل دارند. از بودن با خود احساس خوبی دارند و از روابط اجتماعی خوبی برخوردارند. باید به خاطر داشت که اینگونه افراد گاهی دچار مشکلات احساسی یا بیماریهای روحی می شوند.

بیماری روحی اغلب از عوامل فیزیکی چون عدم تعادل شیمیایی در مغز منتج شوند. استرس و مشکلات خانوادگی ، در محل کار یا دانشگاه گاهی می توانند باعث آغاز بیماریهای روحی یا وخیم تر شدن آنها شوند.

ولی افراد سالم از نظر احساسی راههای روبرو شدن با استرس و مشکلات را در خود پرورش داده اند. آنها می دانند چه وقت نیاز به جستجوی کمک از سوی پزشک یا مشاور روانشناس را دارند.

 چه کنیم؟

بیش از هر چیز به احساسات و عکس العملهای خود اهمیت بدهید و سعی کنید آنها را درک کنید. بیاموزید بین دلایل غم، عصبانیت و خشم خود در زندگی تفاوت قایل شوید که این کار در جهت کنترل بهتر سلامت احساسیتان کمک خواهد کرد.

 چگونه استرس، احساسات ما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

بدن شما در جهت مقابله با استرس هورمونهای استرس تولید می کند. این هورمونها به بدنتان کمک می کنند تا در شرایط نیاز پاسخ دهد. هرگاه بدن شما در برهه ای از زمان بیش از حد این هورمون را تولید کند، هورمونها، بدن و احساسات شما را تحلیل می برند. افرادی که مکررا در معرض تاثیرات استرس ( تنش) هستند اغلب احساساتی، مضطرب ، تحریک پذیر (زود رنج) و حتی افسرده هستند.

+   مشاوره خانواده ; ٤:٤٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٦/٢٢

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir