مشاوره خانواده

انسان سالم،بی مسئله نیست...

محبت پر ارزش ترین هدیه زندگی:

در روزگاری که جهان به سرعت در حال دگرگونی و ماشینی شدن است، تسلط روز افزون نظام صنعتی و سیستم ماشینی بر همه نهادها اثر گذاشته و بیش از همه نهاد بنیادین خانواده و روابط گرم، با صفا و صمیمی و عاطفی خانه و خانواده را در معرض خطر قرار داده است. بدین سبب ضرورت دارد بیش از گذشته و قبل از هرچیز به بنیادهای فرهنگ اصیل توجه کنیم، فرهنگی که عمل به دستورهای آن سعادت دنیا و آخرت را به همراه دارد، از سویی دیگر تجربه زندگی غربی یا به سبک غربی ثابت کرده است که ضمن از بین رفتن بنیان اساسی جامعه (خانواده) آسایش و آرامش روانی افراد نیز از بین رفته است. دانشمندان و اندیشمندان غربی اعتراف کرده اند که جامعه ما به مذهب، دین و یا برنامه ای نیاز دارد که سعادت و آرامش به همراه داشته باشد.
 
اظهار محبت و عشق به همسر:
 
تأثیر قدرت عشق و محبت در روابط بین زن و شوهر، از هر عامل دیگری بیشتر است؛ زیرا زندگی بدون عشق سرانجام به سردی گراییده، زمینه نامساعدی را برای رشد کجروی های اخلاقی فراهم می آورد. زنی که وظایف خود را با عشق و شوق انجام دهد، کارهایش هرچه سخت و دشوار باشد، در نظر او جنبه بازی و تفریح پیدا می کند. ستاره اقبال و موفقیت در طالع کسی طلوع می کند که به کارش عشق و علاقه داشته باشد.
 
مردانی که زنانی مهربان و با محبت دارند در کارهای خود و اجتماع شانس موفقیت بیشتری نصیبشان می شود.
 
بعضی از زن ها برای شوهران خود بهترین غنیمت هستند، اینان زنانی هستند که به شوهران خود اظهار عشق و محبت می کنند.
 
بنابراین زنان با به کار بردن اصول باعث گسترش عشق و صفا در خانواده می شوند و روابط خانوادگی را تحکیم می بخشند.
 
 چند توصیه و یادآوری :
 
1- خود را ملزم کنید در حوزه خانوادگی، همسر خود را از هر جهت تأمین کنید و در مقابل تمایلات طبیعی او تسلیم شوید تا در حصار عفت خانوادگی، محیط اجتماعی از نظراخلاق و عفت عمومی محفوظ بماند و مرد به چشم چرانی و هوسبازی آلوده نشود.
 
2- همیشه با کلماتی محبت آمیز، عشق و محبت خود را بیان کنید. هیچ مصیبتی زیان بارتر از آن نیست که ما چنین موضوعی را که در واقع «پر ارزش ترین هدیه زندگی است» به قدری ساده فرض کنیم که کوچکترین توجهی به آن نشان ندهیم تا اینکه آن نعمت از دستمان برود و دیگر دست یافتنی نباشد.
 
بنابراین بر خانم ها لازم است در مورد عشق و محبت نسبت به شوهر بی اعتنا نباشند.
 
حضرت علی (علیه السلام) می فرمایند: دل مرد وحشی و رمنده است، هرکس آن را رام کند دل مجذوب او گردد.
 
3- بکوشید با پیدا کردن رگ خواب همسر خود، استعداد و لیاقت کار او را ظاهر سازید.
 
4- در برابر ناملایمات زندگی خونسرد و بردبار باشید.
 
5- هرگز همسر خود را با کسی مقایسه نکنید.
 
6- هرگز در برابر وظیفه ناشناسی یا رفتار نامناسب همسر خود رفتار مقابل به مثل نداشته باشید.
 
7- اگر همسرتان به دلیل مسائل بیرون از منزل (محیط کار یا جامعه) با مشکلاتی مواجه شده است با برخورد مناسب محیط خانه را طوری مهیا کنید که ناراحتی روحی شوهرتان از بین رفته و شما تکیه گاه خوبی برای او باشید.

+   مشاوره خانواده ; ۱۱:٢۳ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٥

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir