مشاوره خانواده

انسان سالم،بی مسئله نیست...

قدرت تشکر کردن:

 

قدرت تشکر کردن

امروزه بهره‌گیری از ارزش‌های قدیمی عامل مهمی برای رسیدن به موفقیت در زندگی اجتماعی می باشد.بله دوستان عزیزم، گفتن عبارت” متشکرم“ به یک فرمول در رقابت یا رفاقت تبدیل شده است.
عده کمی از مردم هنوز چنین عباراتی را به زبان می‌آورند و این عده به دلیل به کار بردن این جمله‌ی به ظاهر کوچک و کم اهمیت، به فرصت‌های زیادی دست پیدا می‌کنند.

این هم چند روش آسان، سریع و رایگان. به یاد داشته باشیدکه: هیچ‌گاه نباید قدرت تشکر را نادیده گرفت.


۱. اقدام به انجام برخی کارهای ابتکاری.
به عنوان مثال: همه‌ دوستان خود را به یک جشن سالانه برای تشکر کردن از همدیگر دعوت کنید.  به این ترتیب دوستانتان امکان صحبت با یکدیگر و تشکر را دارند. :"معمولاً این قبیل میهمانی‌ها روابط طولانی تری را در پی دارد.


۲. رفتار گرم و صمیمی.
آخرین دفعه‌ای که یک یادداشت یا ایمیل تشکرآمیز نوشته یا دریافت کردید، چه زمانی بوده است؟ منظورم متنی صرفاً برای قدردانی است و نه مقدمه‌ای برای درخواست‌های بعدی.
 یادداشت‌های تشکر، کلید حفظ روابط فردی هستند. اما ظاهر یادداشت باید بیان‌گر نوع و چگونگی رابطه های دوستانه تان باشد.در دنیای امروز دست نوشته‌ها از اهمیت زیادی برخوردارند.


۳. زمان اهمیت بسیاری دارد.
از طرف دیگر برای بیشتر دوستان یک قدردانی تأثیرگذار بیش از آنکه مربوط به هزینه یا خلاقیت باشد فقط به بجا آوردن اصول اخلاقی ارتباط پیدا می‌کند. دریافت یک یادداشت یا یک ایمیل  بیش از یک تیتر از پیش نوشته شده‌ خشک و بی‌احساس، اهمیت دارد.


۴.راه‌های قدردانی و تعریف کردن از افراد را بیاموزید.
اگر می‌خواهید از موضوعی تشکر کنید که تأثیر بسیار زیادی در بهبود فعالیت‌های شما داشته است از افعال سوم شخص استفاده کنید. این ارتباط باعث تشویق گیرنده پیغام می‌شود.


۵.علاوه بر پیغام‌های قدردانی، مطالب با ارزش دیگر را نیز برای دوستان خود بفرستید.


۶.سعی کنید مطالبی بفرستید که تأثیر زیادی داشته باشد.


۷.از روش‌های عجیب و خارق‌العاده استفاده کنید.
روش دیگری که شما را در خاطر دوستانتان  زنده نگاه می‌دارد، استفاده از هدایای خاص و غیر معمول است.


۸.از دوستان خود قدردانی کنید.


۹.از دوستانی که از شما انتقاد می‌کنند تشکر کنید.
  از دوستانتان به خاطر این فرصت دوباره (انتقاد)تشکر کرده، همه تلاش خود را برای راضی نگه‌داشتن او به کار گیرید."(در صورت لزوم و تمایل)


۱۰.به اندازه‌ خدمت افراد از آنها تشکر کنید.

۱۱.احساس قدرت.
گفتن متشکرم، ساده یا پیچیده با ایمیل یا با پست معمولی همواره مؤثر است. تنها زمانی عمل می‌کند که از ته دل قدردان باشید. تشکر کردن نیاز به صداقت و قدرت دارد.

+   مشاوره خانواده ; ٩:٠۱ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۸

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir