مشاوره خانواده

انسان سالم،بی مسئله نیست...

10 نکته برای آقایان جهت توفیق در نقش همسر!

1- به مسائل و اموری که باعث اشتیاق و هیجان همسرتان می‌شود علاقه نشان دهید.

2- کودکتان را برای رفتن به خواب بدرقه کنید.

  شما در واقع با این کار به همسرتان فرصت می‌دهید که کمی به خود بپردازد. حداقل یک شب در هفته این فرصت را به همسرتان بدهید که فارغ از مسائل کودکان به امور خود بپردازند. اجازه دهید که در این فاصله زمانی او حمام رود ، یا کتاب مورد علاقه خود را بخواند یا حتی ایمیل خود را چک کند. خیلی جالب است بدانید که این کار باعث شادی بی وصف همسرتان می‌شود .

3- عادت به عذر خواهی را یاد بگیرید:

 این کار آسان و درعین حال کمی سخت است . بستگی به منطق شما دارد. زمانی که اشتباه می‌کنید بهترین و در عین حال منطقی ترین کار عذرخواهی کردن است و این باعث خاتمه دادن به یک مشاجره بی نتیجه می‌شود.

4- از همسرتان به خاطر همراهی کردن با شما تشکر کنید:

این تما چیزی است که می‌توانید بگویید . لازم نیست لیستی از خطاهای انجام داده را برای همسرتان مرور کنید. تنها از او به خاطر تحمل شما تشکر کنید و اجازه بدهید که او بفهمد که قدرش را می‌دانید و آدم بی خیالی نیستید.             

5- ریخت و پاش های خود را جمع و جور و تمیز کنید:

 مراقب باشید که ظرف غذاهای خورده و یا استکان چای نوشیده شده روی میز مقابل تلویزیون باقی نماند . چون صحنه ای از آثار وجودی خود خلق می‌کنید که اصلا جالب و جذاب نیست.

6- زمانی را برای بودن در کنار هم تنظیم کنید:

 حداقل یک دفعه در ماه را برای رفتن بیرون به صورت دو نفره ترتیب دهید. همسرتان را با سفارش پیتزا برای بچه ها یا تنظیم شیوه مراقبت از بچه ها و.....شگفت زده کنید. به همسرتان نشان دهید که در مسائل جزئی زندگی نیز حساس و دقیق و در عین حال دخیل هستید.

7- مثل یک تازه داماد به ظاهر خود اهمیت دهید:

همسر خود را به خاطر بی قیدی نسبت به ظاهرتان خجالت زده نکنید. همسرتان را در مقابل دوستانش، نه تنها با رفتار آقا منشانه بلکه با ظاهر زیبا و شیک خود مفتخر کنید.

8- از خانواده خود دور شوید!

 هر از گاهی و نه به صورت افراطی از مسئولیت ها و مشغله زندگی و کار خود فاصله بگیرید و با دوستان خود به مسافرت یا پیک نیک بروید. این باعث ایجاد آرامش شما می‌شود و به اصطلاح باتری شما را شارژمی کند. این کار باعث می‌شود که بعد از برگشت همسربهتری باشید.

9- ارتباطتان را باخانواده پدری تان حفظ کنید:

ارتباط و رفت و آمد با خانواده پدری تان را برای همسرتان امری حتمی و قابل انتظار کنید. لازم نیست حتما پدر و مادر شما این رفت و آمد را ترتیب دهند، گاه گداری نیز شما پیش قدم شوید.

10- رفتاری که در اولی روزهای آشنایی و دیدار با همسرتان داشتید فراموش نکنید:

 به خاطر داشته باشید که او همسرتان است و نه یک دوست و رفیق . بنابر این رفتار شما باید همیشه برای او جالب و جذاب و دوست داشتنی باشد. همچنان با رفتار خود بهترین تاثیر و احساس را برای همسرتان به ارمغان آورید. هر آنچه سبب زنده نگه داشتن روابط عاشقانه و صمیمی شما می‌شود و به پویایی و درخشندگی زندگی تان کمک می‌کند را انجام دهید.

+   مشاوره خانواده ; ۱:٠٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٢/٢٩

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir