مشاوره خانواده

انسان سالم،بی مسئله نیست...

جواهری در قصر زندگی خود باشید(1):؛

ارسالی از دوست و همکار خوبم:

سرکار خانم مهدی پور.

با تشکر.

یانگوم

 

  انسان‌ها می‌توانند با یافتن جواهر وجودشان، قصری از زیبایی‌ها در زندگی خود خلق کنند. فقط باید ابتدا خود را دریابند و سپس برای خلق زندگی موفق، اقدام کنند.

 با هم اندیشه‌های موفق یانگوم را مرور می‌کنیم:

 1- یانگوم همیشه به آینده امیدوار است.

انسان‌های موفق و با نشاط همیشه به امید آینده‌ای زیبا زندگی می‌کنند. آنها افسوس خوردن برای گذشته را سدی در مقابل پیشرفت خود قرار نمی‌دهند. راز داشتن انگیزه در زندگی، امید به لحظه‌های ناب و زیبای آینده‌است. اگر کسی به دنبال آرامش و موفقیت است، باید تصویر زیبایی از آینده در ذهن خویش ترسیم کند.

یانگوم به امید آینده‌ای بهتر هر روز تلاش می‌کند و از ناملایمات؛ سختی‌ها و بدرفتاری‌های زمانه نمی‌هراسد و خود را از پای زندگی کنار نمی کشد. او می‌داند که اگر بخواهد، حتما موفق می‌شود. پس همواره می‌خواهد و در نهایت به پیروزی دلخواه هم می‌رسد.

 آری اگر از امروز این ویژگی‌ ناب که توصیه ی بسیاری از ادیان آسمانی و بزرگان علمی است، سرلوحه ی تفکرات و اندیشه‌های‌مان قرار دهیم، زندگی بسیار آرام و دلنشینی را برای خود طراحی کرده‌ایم.

2- یانگوم انسانی صبور است.

صبر و شکیبایی از خصوصیاتی است که انسان‌ها را به سر منزل مقصود می‌رساند. انسان‌های صبور، خستگی را خسته می‌کنند و برای رسیدن به اهداف‌شان لحظه‌ای غمگین و افسرده نمی‌شوند و از هر وقفه و تاخیری در رسیدن به خواسته‌های‌شان به بهترین شکل استفاده می‌کنند و لحظه‌های ناب را به انتظار می‌نشینند.

  ما نیز بیاییم با خود عهد کنیم انسانی صبور و با حوصله باشیم و از سایه ی این صبر به میوه ی موفقیت و شادابی برسیم و تردید نداشته باشیم که با صبر و شکیبایی به تمام خواسته‌های‌مان خواهیم رسید.

 3- یانگوم‌ ‌به راحتی می‌بخشد.

افرادی که در مسیر زندگی به دنبال آرامش هستند، باید به خاطر داشته باشند که بدون گذشت و بخشش این مهم حاصل نخواهد شد. کلید اصلی کسب آرامش، بخشیدن دیگران است. در این دنیا قانونی وجود دارد به نام قانون کاشت و برداشت. باید بدانیم که هر عملی، عکس‌العملی متناسب آن عمل، در این دنیا نصیب ما خواهد کرد.

 

شما نیز اگر به دنبال اوج گرفتن در آسمان موفقیت‌ها هستید، با اقتدار از آنها که به شما بدی کرده‌اند بگذرید تا آرامشی عمیق نصیب شما شده و لحظه‌های نابی برای شما خلق شود.

+   مشاوره خانواده ; ٥:٢٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱۱/۱٢

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir