مشاوره خانواده

انسان سالم،بی مسئله نیست...

مشاور خویشتن باشید :


 اگر اخیراً سفر درونتان را آغاز کرده‌اید، بر تار موئی گام بر می‌دارید. یعنی باید بدانید وقتی شادمانی ناشی از کشف‌های درونتان‌ را با دوستان و خویشاوندان در میان می‌گذارید، احتمال دارد به‌علت انرژی منفی آنها از راهتان منحرف شوید.
یاد بگیرید که لب فرو بندید و خاموش باشید. دست‌کم تمایل به در میان گذاشتن همه تجربه‌های درونتان را برای همه اطرافیانتان کنار نهید. همچنین نکوشید که هر کس که می‌شناسید راه شما را در پیش گیرد. هر یک از ما باید راه خود را دنبال کند. زیرا شاید آن‌چه را برای شما سودمند و مؤثر است، برای شخصی که کنارتان نشسته مؤثر و سودمند نباشد...

 

پیشاپیش این را دریابید که سیر و سلوک درون می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز و توفیق‌آمیز ـ ولی گاه سفری تنها ـ باشد.
همچنین میان طلب کمک مورد نیاز از دوستان یا اعضاء گروه پشتیبانی یا مراجعه به مشاور، با فاش کردن پیشرفت‌های معنوی خویش در برابر هر کس که از راه می‌رسد تفاوت بسیار دارد.
برای کسانی که از شما سئوال می‌کنند، به‌طور کلی توضیح دهید که به جستجوی درونی سرگرمید، و اکنون به شیوه‌ تازه‌ئی به زندگی‌تان می‌نگرید. اما وارد جزئیات نشوید. اگر آن شخص از دوستان نزدیک شما نیست، توضیح بیشتر نه لزومی دارد و نه فایده‌ئی. در هر صورت، حالت تدافعی به خود نگیرید. بحث درباره این‌که در راه درست گام برمی‌دارید، فقط موجب کاهش انرژی‌تان و عدم پیشرفت در راهتان می‌شود. برای کسانی که سئوال نمی‌کنند نیز توضیح ندهید.
همچنین محتاط باشید توسط اشخاص تازه‌ئی که در طول راه می‌بینید و به جستجوی درون سرگرمند، از راه خودتان منحرف نشوید. این مسأله که کدام راه یا کدام آموزگار را دنبال می‌کنند شاید جالب توجه به‌نظر برسد. اگرچه یافتن دیگرانی که همین راه را در پیش گرفته‌اند شاید التیام‌بخش بنماید، و اگر‌چع شاید این اشخاص پاسخ بعدی از سئوال‌هایتان را یافته باشند، ولی این خطر وجود دارد که زمانی بیش از مدت مورد نیاز با آنها بمانید.
یکی از بزرگترین توان آزمائی‌هایتان این است که یاد بگیرید تحت‌الشعاع انرژی دیگران قرار نگیرید. آموختن این‌که مشاور خویشتن باشید، عظیم‌ترین مدافع شما است.
 

+   مشاوره خانواده ; ۱٢:٥۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۱۱/٧

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir