مشاوره خانواده

انسان سالم،بی مسئله نیست...

از صمیم قلب زندگی کنید:

 

برای بسیاری از مردم یکی از عوامل اساسی بزرگ کردن مسائل کوچک ، احساس ناتوانی و شکست در " از صمیم قلب زندگی کردن" است. زیرا به اجبار درگیر امور روزمره و عادی زندگی شده و آن را صحیح ترین کار ممکن می دانند،  شاید به این دلیل که دیگران انجام آن را صحیح می پندارند ، یا  تمایل به انجام آن کارها دارند. اغلب افراد در زندگی خود روش از پیش تعیین شده والدین خود را انتخاب کرده و یا شاید انتخاب خود را از روی درک و شناخت و شاید به دلیل وجود بعضی مقایسه ها ، انجام داده اند. بعضی از والدین نیز صرفاً به این دلیل که دنباله رو دیگران باشند فرزندان خود را تشویق به انجام فعالیت های خاصی می کنند یا لباس های خاصی به تن آنها می پوشانند. عده ای دیگر به جای اجاره آپارتمان ، درتلاش برای خرید خانه هستند، زیرا شنیده اند که این ، بخشی از رؤیاهای هموطنان آنهاست و گاهی به این دلیل که می خواهند " پابه پای دیگران پیش بروند" از نظر مالی پا را از گلیم خود فراتر می نهند.

از صمیم قلب زندگی کردن ، در واقع انتخاب روشی مناسب خود و خانواده خود در زندگی است. انتخاب تصمیمات مهم به دلیل همخوانی با آرزو ها و ارزش های شما ( و نه ارزش های دیگران ) صورت می گیرد. در این صورت بیش از آن که معتقد به فشارهای تبلیغاتی یا توقعات اجتماعی ، همسایگان و دوستان باشید به هدف های  خود اعتقاد خواهید داشت.

از صمیم قلب زندگی کردن به معنای سنت شکنی خانوادگی ،  سرکشی ، یا تفاوت داشتن با دیگران نیست. از صمیم قلب زندگی کردن یعنی اعتقاد به ندای درون که وقتی کاملاً آماده شنیدن آن باشید ، نمایان می شود. این ندا از عقل و احساس کلی شما سخن می گوید و نه از روی عادت . هنگامی که به جای اعتقاد به عادات ، به قلب خود معتقد باشید، بینش های جدیدی کسب می کنید. این بینش ها و بصیرت ها می توانند از فکر انتقال به شهری کوچک تا رسیدن به واقعیتی مبنی بر لزوم خرد کردن عادتی منفی ( مثلاً اتخاذ روشی متفاوت در گفتگو با شخص مورد علاقه ) متفاوت باشند. امکان دارد در انتخاب شخصی که علاقه مند صرف وقت با او هستید بینشی کسب کنید، یا راه های جدیدی برای حل مشکلات خود بیابید. همه ی این بینش ها از گوش سپردن به ندای قلب آغاز می شود.

کشمکش های درونی نتیجه عدم موفقیت در زیستن از صمیم قلب است که شما را کم حوصله می کند. خیلی ساده و راحت آشفته می شوید و عکس العمل نشان می دهید. عمیق تر فکر کنید... شما می دانید حقیقت چیست و چه نوع زندگی و شخصیتی را دوست دارید. اگر عملکرد و شعور باطنی شما با یکدیگر مغایرت داشته باشد ، احساس درماندگی و استرس می کنید. به مرور که از صمیم قلب زندگی کردن را می آموزید، این گرایش ها محو می شوند و آرام تر و خوشحال تر شده و کمتر احساس استرس می کنید و به جای زندگی کردن به میل و روش دیگری ، زندگی خود را خواهید داشت.

روشی که شما را به زندگی کردن از صمیم قلب نزدیک می کند آن است که خود را به آن بسپارید. ازخود بپرسید:" چگونه می خواهم زندگی ام را بگذرانم ؟ آیا راه خود را بروم ، یا امور را مطابق رویه همیشگی ام انجام دهم و یا مطابق توقعات دیگران زندگی کنم؟ " بعد به سادگی آرام گرفته و گوش فرا دهید. بهتر است به جای تلاش برای جستجوی پاسخ سؤال ، بگذارید پاسخ ها ، خود به سوی شما بیایند.

اگر می خواهید آرامش طلب تر و خوشحال تر باشید ، از این نقطه مناسب شروع کنید. از صمیم قلب زندگی کردن یکی از پایه های آرامش درونی و رشد شخصی و فردی است. بدین ترتیب ترغیب می شوید که مهربان تر و صبورتر باشید. آن را امتحان کنید. از کشف خود متعجب و شادمان می گردید.

+   مشاوره خانواده ; ۱:٤٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱۱/٧

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir