مشاوره خانواده

انسان سالم،بی مسئله نیست...

چگونه رابطه بادوام و عاشقانه به وجود می آید؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 
ارسالی از بهترین دوستم:
 
اقای همایون رقابی.
 
با تشکر.
عاشق شدن کار ساده ای است، اما تداوم
 بخشیدن به آن
 مشکل است....
عاشق شدن کار ساده ای است، اما تداوم بخشیدن به آن مشکل است. تعهد چیزی که به تلاش زیادی نیاز دارد. در دنیای امروز، چگونه قادریم کار خود را اداره و یا بچه ای را بزرگ  کنیم؟ عملا معجزه است که رابطه ای برای سالیان دوام پیدا کند.کسی را در زندگی شریک قرار دادن بهترین و شگرف ترین کار است. تنهایی در هر زمانی تجربه ای ناگوار است. از این رو چگونه از عشق خود نگهداری کنیم؟ چگونه از احساس شگرف خود که در ابتدای عاشقی داشتیم نگهداری کنیم؟ حقیقت، ساده و مشکل است. چه خوب می شد اگر آسان بوده، اما هیچ چیز با ارزشی، آسان به دست نمی آید.
 
از رهنمودهای زیر بهره بگیرید تا روابط خود را تداوم ببخشید:
 
۱- یکدیگر را ببوسید.
اولین باری را که یکدیگر را بوسیدید به خاطر آورید. این کار ساده زوجین را به هم نزدیک می سازد و عشق بازی را زنده نگه می دارد.
 
۲- دست کم روزی ۲۰ دقیقه یکدیگر را در آغوش بگیرید.
محققان کارولینای شمالی در تحقیقی دریافتند که بغل گیری و در آغوش گرفتن هورمون اکسی توسین را افزایش و خطر بیماری قلبی را کاهش می دهد. در حقیقت، زمانی که  همدیگر را در بغل گرفتند، سطح هورمون اکسی توسین آنها که در زمان کودکی و شیرخوارگی آزاد می شود. افزایش یافت. آنهایی که روابط عاشقانه ای داشتند بیشترین میزان را پیدا کردند.
 
۳- به یکدیگر گوش بدهید.
از گفت و شنود همیشه در ساخت رابطه صحبت می شود. اما آنچه را که ما فراموش می کنیم، شنیدن است. اطمینان حاصل کنید که به حرف های شریک خود گوش می دهید.
 
۴- نسبت به دیگری مهربان باشید.
در شروع رابطه، طبیعی است که نسبت به فرد مقابل مهربان باشید. اما گاهی به نظر می رسد که با گذشت زمان، به گونه ای رفتار می کنید که انگار نه انگار ایشان هم انسان است. احترام خود را به او نشان دهید.
 
۵- با هم بیرون بروید.
گاهی اوقات با هم به تفریح و بیرون از منزل بروید. وقتی می توانید با یکدیگر برای گریز از همه چیز برنامه ریزی کنید. وقتی هم نمی توانید برای در خانه ماندن برنامه ریزی نمایید. با برنامه ریزی به فکر زندگی خود باشید. نگران سیمای خود باشید.
 
۶- از او تعریف و تمجید کنید.
به احتیاجات طرف مقابل خود توجه کافی داشته باشید. کارها، ظاهر و موقعیت های او را تمجید کنید. عادت تان شود که از وی تشکر نمایید.
 
۷- چیزهای جدید را با یکدیگر کشف نمایید.
با او رشد کنید. چیزهای جدید را به همراه هم یاد بگیرید. فعالیت و سرگرمی جدید را با او امتحان کنید و پروژه جدیدی را به همراه وی شروع نمایید.
 
۸- پیاده روی طولانی مدت بروید.
هر روز ساعتی را به این کار اختصاص بدهید و در حین قدم زدن، بدون حواس پرتی های روزمره، صحبت کنید و گوش بدهید.
 
۹- به او هدیه بدهید.
در مناسبت های ویژه هدیه دادن را فراموش نکنید. با این کار عشق و علاقه خود را نشان می دهید. جمله یا پیامی محبت آمیز نیز بنویسید.
 
۱۰- بزمی و شامی دوستانه ترتیب بدهید.
داشتن دوستان مشترک، شما را به یکدیگر نزدیک می سازد و استرس موجود در روابط را از بین می برد.
این رهنمودها رابطه را رهایی نخواهد بخشید. فقط تعهد و تلاش شما را در کنار هم نگه می دارند. تلاش بی وقفه به روابط تداوم می بخشد. تکنیک موجود در این مقاله فقط ایده هایی برای به کار بستن تلاش تا تداوم روابط هستند.

+   مشاوره خانواده ; ۸:٢۸ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱٠/٧

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir