مشاوره خانواده

انسان سالم،بی مسئله نیست...

بهتر شدن روزهای زندگی :

 
آغاز هر فصل فرصتی است برای بازنگری و مراقبت بیشتر از خود، حال هفت نکته ساده را برای بهتر شدن روزهای زندگی توصیه می کنیم.
▪ یک بشقاب پر از خوراکی های خوب
خوردن روزانه یک بشقاب میوه یا انواع سبزیهای خام، آنتی اکسیدانهای مفید را برای مبارزه با سرطان به ارمغان می آورد. در ضمن فیبر مورد نیاز بدن هم تأمین شده و وزنتان هم کنترل می شود.
* چرت بزنید تا پیروز شوید
طی روز حتماً یک چرت کوتاه بزنید با کاهش استرس و خواب کوتاه روزانه احتمال خطر حمله قلبی کم می شود. 
مراقب نور خورشید باشید ...

من بهتر

اگر چه در زمستان اغلب روزها ابری است، ولی حتماً از کرم ضد آفتاب و مرطوب کننده استفاده کنید. قدیمی ها عقیده داشتند: «رنگ رخساره خبر می دهد از سر درون» پس اگر دوست دارید چهره ای سالم داشته باشید پوست خود را پاک و نرم و شفاف نگه دارید.
▪ افزایش حس خوشبینی
مهم نیست که چه چیزی باعث خنده می شود. بهترین تمرین و ورزش مخصوص ماهیچه های شکم و اندام داخلی، همین خنده است، چون خنده باعث آزاد شدن سروتونین و دوپامین می شود که افزاینده حس «خوب بودن» و «خوشبینی» است.
خنده همانند پادزهری برای معالجه دردهای مزمن عمل می کند و باعث می شود تا افراد سریع تر بهبود یابند.
▪ آشتی با رنگها
روح خود را با اضافه کردن رنگها شادمان کنید به این منظور می توانید اتاق خود را به رنگ زرد درخشان یا حتی سبز روشن درآورید و در روزهای ابری به محیط خانه نور بیشتری ببخشید و در نتیجه محیط زندگیتان را دوست داشته باشید.
▪ استرس کمتر، شادی بیشتر
استرس داشتن و باقی ماندن در آن کم کم منجر به انواع و اقسام مشکلات مانند بی خوابی، سردرد و فقدان انرژی می شود. پس به خود مسلط باشید. به دنبال چیزی بگردید که به شما آرامش ببخشد و حتماً آن را انجام دهید.

▪ ورزش سه بار در هفته
با انجام ورزش روزانه و قوی کردن بدن، به استحکام تراکم استخوانها، قدرت ماهیچه ها و تناسب اندام کمک کنید. حداقل ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ورزش سه بار در هفته را در برنامه زندگی تان قرار دهید. از دستگاه های ورزشی هم می توانید کمک بگیرید.
▪ یک تصمیم گیرنده موفق باشید
این کار بستگی به خود شما دارد. این شما هستید که می دانید چه چیزی باعث شادی یا اندوه شما می شود. زندگی خود را به سمتی هدایت کنید که به جای اینکه دیگران برای شما تصمیم گیرنده باشند، خود شما بتوانید انتخاب کنید. چارجوبها را بشکنید، آینده را از روی هدف بسازید، نه از روی پیش فرضها.

+   مشاوره خانواده ; ۱۱:٠٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٩/٢۸

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir