مشاوره خانواده

انسان سالم،بی مسئله نیست...

رنگ‌هائی که زندگی‌بخش هستند :


 
●رنگ و زندگی:
رنگ‌ها همیشه ما را احاطه کرده‌اند. اما چگونه می‌توانیم از آن‌ها برای افزایش روحیه‌مان کمک بگیریم؟ همه ما متوجه شده‌ایم که به‌دست آوردن استانداردی از سلامتی و آرامش کمی سخت است. بسیاری از ما برای درمان و به‌دست آوردن انرژی خودمان نیازمند کمک‌های خارجی هستیم. اما می‌توانیم به کمک رنگ‌ها سلامتی و تندرستی‌مان را بهبود بخشیم. با استفاده ماهرانه از رنگ‌ها می‌توانیم انرژی‌مان را متعادل کنیم و سلامتی‌مان را به‌دست آوریم. درمان و آرامش، شکوفا کردن خلاقیت، تغییر در خلق و خو، سبک شدن روح و جسم، کمک به تغییر دادن گرایشات و تمایلاتی که از پیشرفت شما جلوگیری می‌کنند، نمونه‌هائی از اعجاز رنگ‌ها هستند. شما می‌توانید بیاموزید که چگونه تجسم فکری برای رنگ‌ها داشته باشید، چطور به آن‌ها بیندیشید، چطور از آن‌ها استفاده کنید و تعادل را به‌وسیله متدهای آسان رنگ‌درمانی به بدنتان برگردانید. در همه این موارد شما می‌توانید از ارتعاش انرژیک و خصوصیات درمانی رنگ‌ها سود ببرید. اگر چه به‌نظر می‌رسد که این نوع درمان پیچیده باشد اما رنگ‌درمانی به‌صورت معمول در مراقبت‌های پزشکی مدرن استفاده می‌شود. رنگ آبی برای تسکین دادن التهاب و درد مفاصل و کاهش فشار خون بالا، و همچنین برای جلوگیری از آسیب‌های مغزی یا مرگ در اثر تکامل نیافتن کبد در کودکان نارس استفاده می‌شود. رنگ قرمز برای درمان گردش خونی کند و میگرن بسیار مؤثر است...

 

●ویژگی رنگ‌ها:
رنگ‌ها انرژی خاصی دارند. برای سلامت بودن، هر شخصی، به طیفی از انرژی نیاز دارد. هر رنگی در طیفی خاص ارتعاش دارد و این ارتعاشات با ارتعاشات داخل بدن ما مطابقت دارند. رنگ‌های قرمز و نارنجی و زرد رنگ‌های گرمی هستند و انرژی ما را افزایش می‌دهند و باعث شادی و سرزندگی می‌شوند. رنگ‌های آبی، نیلی، ارغوانی آرامش‌بخش هستند. حالات مختلف بدنی، روحی و احساسی ما هر کدام به رنگ‌های متفاوت پاسخ می‌دهند.

●رنگ و خلق و خو:
رنگ‌ها می‌توانند بر روی تغییر خلق و خو و گرایش‌های ما تأثیرگذار باشند. از رنگ نارنجی می‌توان برای افزایش خلاقیت استفاده کرد. رنگ فیروزه‌ای را می‌توان برای غلبه بر مشکل بی‌حوصلگی در رانندگی استفاده کرد. برای از بین بردن خشم هم از رنگ آبی استفاده کنید.


●تنفس رنگی:
جدا از این‌که تنفس باعث اکسیژن‌رسانی به بدن و دفع سموم می‌شود، شما می‌توانیم در رنگ‌ها تنفس کنید. برای این‌کار باید فقط از تصورتان استفاده کنید. تنفس در نور سبز باعث احساس تطهیر و پاکیزگی و تعادل می‌شود. رنگ فیروزه‌ای سیستم ایمنی را ترقی می‌دهد و التهاب را کاهش می‌دهد.


●نور رنگی:
استفاده از نورهای رنگی اصلاً پیچیده نیست. بلکه راهی است نیرومند و تأثیرگذار برای تصحیح بی‌تعادلی در بدن انسان. به رنگ‌ها با دقت و تمرکز خیره شوید و به منطقه‌ای از بدن که دچار مشکل شده فکر کنید. تجهیزات مورد نیاز را می‌توانید با استفاده از لامپ رنگی، چراغ قوه و جعبه رنگی با قیمت ارزان تهیه کرد.


●غذا و رنگ‌ها:
همه ما می‌دانیم که می‌توان از یک رنگ یا مخلوطی از رنگ‌ها برای تغذیه استفاده کرد. تغذیه زرشکی رنگ و نیلی به افزایش آرامش ما کمک می‌کند (انگور، ذغال اخته، لبو) غذاهای سفید رنگ به تصفیه و پاکسازی بدن کمک می‌کند (گل کلم، پیاز، قارچ). همچنین شما می‌توانید با استفاده از میوه‌ها و سبزی‌های رنگی نوشیدنی‌هائی با رنگ‌های متفاوت بسازید.


●رنگ و خانه شما:
رنگ‌ها در محیط خانه نه تنها باعث لذت بردن می‌شود، بلکه برای درمان نیز مفید است. این رنگ‌های زرنگ به‌صورت متحد، تعادل و هارمونی را در محیط زندگی خلق می‌کنند. لمس کردن رنگ‌ها می‌تواند به از بین بردن احساس ناراحتی، افسردگی و هیجان‌زدگی، کمک کند.


●رنگ و محل کار شما:
شما می‌توانید محیط کارتان را با تزئین رنگ‌ها تغییر دهید. یک مربع تزئینی به رنگ آبی زیر تلفن می‌تواند به ایجاد آرامش و انرژی کمک کند. رنگ سبز در محیط کار اعصاب شما را آرام می‌کند. اگر شما احساس کسالت و خستگی می‌کنید رنگ نارنجی به شما نیرو می‌دهد. اما وقتی مضطرب هستید از رنگ قرمز در اطرافتان استفاده نکنید.

+   مشاوره خانواده ; ٩:٤٢ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٩/٢٥

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir