مشاوره خانواده

انسان سالم،بی مسئله نیست...

عشق چیست؟

 

 

Join Gevo Group

 

عشق گاه به لطافت باران است و نگاه گنجشک باران خورده.

 

جهان عشق را باز نمی‌شناسد. بشر نمی‌داند با این واژه چه بکند. همه چیز را می‌تواند در صفت‌ها، قیدها، بایدها و نبایدها و در یک کلام تعریف کرد، ولی پای این واژه که در میان می‌آید زبان بشر سترون می‌ماند.

 

هر بار می‌پنداریم از این جادوگر افسون زدایی کرده‌ایم و می‌توانیم با زبان عقل از آن سخن بگوییم ناخواسته در دامش گرفتار شده‌ایم و خود ما نشانه شکست در این وادی شده‌ایم. ما همچون دیگران از راندن این بازرگان دل و سوداگر بی‌ترحم و رباینده عقل و احساس از خودمان در مانده‌ایم.

 

عشق چیست؟ این پرسش قرن‌هاست پاسخ ما را می‌طلبد ولی پاسخی وجود ندارد. تنها می‌توان از آن گزارشی بدست داد. جای پای قاعده‌ها و منش‌ها را در نمونه‌ها بازیافت ...

 

عشق هم تهیست و هم پر. هم بیان نشدنی و هم بیان شدنی است. یک دیالکتیک مخوف. حتی شعر زبان قاصر دارد در برابر آن.

 

عشق آرام و قرار را می‌گیرد. عاشق منتظر است. انتظار همیشگی او را دچار جنون می‌کند. باید صدایش را بشنوم. باید ببینمش. باید کلام شاعرانه‌اش را بشنوم. ولی زمانی که می‌بیند و می‌شنود و می‌خواند حسی از گریز در او بیداد می‌کند، نمی تواند تاب آورد این همه سنگینی و ازدحام حضور را. پس می‌گریزد و تا اندکی دور می‌شود باز لهیب انتظار جانش را می‌سوزاند و خاکستر می‌کند.

 

عشق گاه به لطافت باران است و نگاه گنجشکک باران خورده و گاه به سوزناکی آتش دوزخ. عشق نهایت تنهایی است. نیازی همیشگی به آن دیگری و همین این نیاز است که خطوط متقاطع جذب و طرد را بر می‌انگیزد.

 

عشق هرگز پایان نمی‌گیرد. شکست می‌خورد. اما در گوشه قلب می‌ماند و هرازگاهی سرک می‌کشد و حق خود را می‌خواهد. یک بار که عاشق شوی. همیشه هستی.

 

            من درد تو را ز دست آسان ندهم
                 دل بر نکنم ز دوست تا جان ندهم
                      از دوست به یادگار دردی دارم
                           کان درد به صد هزار درمان ندهم

+   مشاوره خانواده ; ٢:۱٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٩/٢۱

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir