مشاوره خانواده

انسان سالم،بی مسئله نیست...

مواظب رفتار خود باشید:

به طبیعت، نزدیک شوید:

تماس با طبیعت، در خوش‏خلقى انسان‏ها مؤثّر است. «موقعى که دستتان را روى گیاهان هرز مى‏گذارید و آن را از زمین در مى‏آورید، در واقع با دشمنى دست و پنجه نرم مى‏کنید.»

اگر نمى‏توانید از منزل خارج شوید، دست کم، پشت پنجره‏اى بایستید و یا بنشینید و سبزه‏ها، گل‏ها و درخت‏ها را تماشا کنید.  

تحرّک داشته باشید:

 «داشتن فعالیت‏هاى جسمى پیاپى در خوش اخلاقى تأثیر دارد. آزاد شدنِ «بتا اندورفین» که مانع پیدایش فشار روانى مى‏گردد، فقط یکى از چند ساز و کارى است که احتمال دارد به خوش اخلاقى بینجامد. از اینها گذشته، افزایش دماى بدن نیز مانند یک حمّام داغ، در اخلاق افراد اثر مى‏گذارد.»

 

 درست غذا بخورید:

انتقال‏دهنده‏هاى عصبى مغز، بر اثر غذاهایى که مى‏خوریم و یا نمى‏خوریم به کار مى‏افتند یا متوقف مى‏شوند و تغییراتى در خُلق و خوى‏مان بوجود مى‏آورند.

نگرش مثبت:

 «بعضى‏ها افکار و روحیات منفى را با واقع‏بینى، یکى مى‏دانند؛ امّا تمام چیزهاى اطراف ما، اساساً خنثى هستند. ما هستیم که براى آنها، اعم از مثبت یا منفى بودنشان، ارزش زیادى قایل مى‏شویم».

لبخند بزنید:

لبخند، ساده‏ترین راه براى رفع کج خلقى است.

 به آینه نگاه کنید:

لاندى لارسنِ روانشناس،مى‏گوید: «روزى منشى‏ام رو به من کرد و گفت: انگار عصبانى هستید؟ در آینه نگاهى به صورتم انداختم و دیدم راست مى‏گوید. به این خاطر حواسم را جمع کردم تا حالت چهره‏ام را عوض کنم و فهمیدم انسان با هر عملِ ساده‏اى نیز مى‏تواند اخلاق و رفتارش را عوض کند.

+   مشاوره خانواده ; ٩:۱٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/٩/٢۱

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir