مشاوره خانواده

انسان سالم،بی مسئله نیست...

از حرف زدن با همدیگر فرار نکنید:

  همسرانی که اغلب از صحبت کردن درباره‌ی موضوعات اجتناب می کنند ممکن است باعث مشاجره‌ها و عدم توافق‌ها بشوند.

قهر

 

یک تمایل شخصی که منجر به تجمع مشکلات بین فردی شده و در روابط مشکل ایجاد می کند، گرایش به اجتناب از مشکلات به جای صحبت کردن در باره ی آنهاست.
خیلی از افراد  فکر می کنند اگر درباره ی یک مشکل حرفی نزنند،آن مشکل تا حد زیادی از بین خواهد رفت. اما مشکل ارتباطی همانند سوراخ سقف خانه است، هر چه زمان می گذرد، بزرگتر می شود.
اجتناب از موضوعات آنها را حل نمی کند. درست است که بزرگ کردن اختلاف ها منجر به مشاجره هایی می شود اما اگر ما اصول ارتباط مؤثر را یاد بگیریم و تمرین کنیم، می توانیم مشکلاتمان را بدون اینکه به یکدیگر آسیب برسانیم حل کنیم.
اغلب ما، می توانیم یاد بگیریم مسائل و مشکلاتمان را به نحو مؤثری به یکدیگر انتقال دهیم، همچنانکه که دوچرخه سواری و شنا را یاد می گیریم.
اجتناب و فرار از مشکلات، نه تنها آنها را حل نمی کند بلکه بدون به اینکه به آن پرداخته شود و احساسات ما در باره ی آن ماجرا آزاد گردد، باقی می مانند. اگر این مشکلات و احساسات بد به مرور زمان روی هم انباشته گردند، منجر به خشم ها، کینه ها و نفرت هایی در ما خواهند شد که خودمان هم به طور مشخص منبع آنها را نمی دانیم.
ما دقیقاً نیاز داریم تا درباره ی اختلافهایمان بیشتر بدانیم و به طور مستقیم با آنها مواجه شویم، نه اینکه از آنها فرار کنیم.

+   مشاوره خانواده ; ۱٢:۱۳ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۸/٢۱

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir